İstanbul Arabesque Project Müslüm Gürses Konseri

Arabesk müziğin babası Müslüm Gürses, ölümün 6. senesinde, 4 Mart 2020 Çarşamba gecesi Dorock XL’de gerçekleşecek bir konserle anılacak.

Bu sene 10. yılını kutlayan ve geçtiğimiz aylarda Müslüm Gürses şarkılarından oluşan ‘Sende Kalmış’ isimli albümünü yayınlayan Istanbul Arabesque Project’in, Türkiye’nin en iyi yaylı gruplarından Istanbul Strings ile sahne alacağı gece, Kral Fm medya sponsorluğunda gerçekleşecek. Halil Sezai, Tuna Kiremitçi, Umut Kurt, Aydın Kurtoğlu ve Hera bu konserde konuk sanatçı olarak yer alıp, Müslüm Gürses ile tanınan eserleri seslendirecekler.

Arabeskin rock barlarda üniversiteli gençlerle buluşmasının öncüsü olan*, şarkıları rock formuna sokmak konusunda oldukça ısrarlı olan, bunu sound’larının yükseldiği zemin yapan, bu tarzın kendileri için geçici bir proje değil de devamlı bir iş olduğu konusunda herkesi inandıran Istanbul Arabesque Project, Müslüm Gürses, Burhan Bayar ve Şakir Askan’ın şarkılarından oluşan “Sende Kalmış” albümündeki ve albüm haricinde Müslüm Gürses ile özdeşleşen eserleri, kendi düzenlemeleri ile yorumlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir